آمادگی گمرک برای ارائه خدمات در بندر خشک پیشگامان یزد


فاز اول بندر خشک پیشگامان یزد طی مراسمی با حضور معاون اول رئیس جمهوری، تنی چند از وزرا و معاونین آنها و معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی بندرخشک پیشگامان و به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، دکتر اسحاق جهانگیری در این مراسم با اشاره به اهمیت راه‌اندازی بندر خشک پیشگامان یزد و تأثیر آن در کاهش حجم ترافیک کالا در بنادر جنوبی کشور ،به ویژه بندر شهید رجایی بندرعباس، ابراز امیدواری کرد که این بندر بتواند خدمات ارزنده‌ای به جامعه تجاری کشور ارائه نماید.
براساس این گزارش احمد ذاکری معاون توسعه مدیریت و‌ منابع گمرک ایران نیز از آمادگی گمرک برای استقرار در این بندر، پس از تکمیل و توسعه امکانات زیرساختی و نصب تجهیزات فنی خبر داد و گفت: تسریع و تسهیل تشریفات گمرکی ورود و خروج کالا به این بندر و کوتاه کردن زمان ترخیص کالاها، از برنامه‌های گمرک مستقر در این بندر است.

بندر خشک پیشگامان یزد که در 30 کیلومتری جنوب یزد در زمینی به مساحت 700 هکتار واقع شده و بندری چند منظوره برای انجام فعالیت‌های لجستیک و خدمات بندری ازجمله تخلیه و بارگیری و نگهداری کالاهای تجاری محسوب می‌شود.
شایان ذکر است که معاون اول رئیس جمهور و هیئت همراه در این سفر همچنین چند طرح عمرانی، خدماتی و فرهنگی را افتتاح و در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزد شرکت کردند.