توسعه زیرساخت های بندرخشک پیشگامان با هدف راه اندازی فاز دوم


مدیرعامل بندرخشک پیشگامان از توسعه باراندازهای داخلی این بندر با سرمایه گذاری افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریالی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بندرخشک پیشگامان، 

محمدحسین ریاحی با بیان اینکه زیرساخت های ضروری بندرخشک برای فعالیت کلیه فازهای آن فراهم گردیده است از توسعه زیرساخت های مورد نیاز در راه اندازی فاز دوم از جمله جاده های فرعی و خطوط ریلی با هدف گسترش فضای باراندازهای داخلی در بندرخشک خبر داد و افزود:
تاکنون بیش از ۱۰ کیلومتر خط ریلی شامل خطوط اصلی و خطوط توقف در شانتینگ یارد در داخل بندرخشک پیشگامان اجرا گردیده که نیاز فعالیت های فاز نخست را تامین نموده است.

مدیرعامل بندرخشک پیشگامان طرح توسعه خطوط ریلی جدید را شامل زیرسازی و ریل گذاری ۷ کیلومتر خط ریلی گرم و بازوهای کمکی جهت تخلیه و بارگیری دانست و گفت: بیش از ۳/۵ کیلومتر از این خطوط در حال نصب می باشد و تا یک ماه آینده قابل بهره برداری است.

ریاحی هزینه سرمایه گذاری خطوط در حال نصب را بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و ابراز امیدواری نمود با بهره برداری از این خطوط امکان فعالیت گسترده تر حمل ریلی در شانتینگ یارد و استقرار شرکت های خدمات دهنده در حوزه های حمل و نقل و تعمیر و نگهداری ریلی و جاده ای، نهاده های دامی و محصولات گلخانه ای و سایر خدمات پیش بینی شده در فاز دوم فراهم گردد.

مدیرعامل بندرخشک پیشگامان ابراز امیدواری کرد با تکمیل و راه اندازی فاز های آتی و حضور سرمایه گذاران متعدد شاهد توسعه اقتصادی بیشتر و اشتغال پایدار باشیم.