حمل و نقل

حمل ونقل


اتصال ریلی بندر خشک پیشگامان به ریل سراسری و بهره برداری از زیرساختهای ریلی بندرخشک از جمله شانتینگ یارد با 7 خط ریلی، تخلیه و بارگیری قطارهای حامل بارهای فله را سهولت بخشیده است.

اکثر محموله های ارسالی از بندرخشک پیشگامان دارای حمل ترکیبی می باشند بدین گونه که بار از مبدا تولید به وسیله حمل جاده ای ارسال  و پس از انبارش، بر روی قطار بارگیری و در مقصد تحویل می گردد. ارائه خدمات باسکول ریلی و جاده ای و خدمات تخلیه در مقصد نیز بنا به درخواست مشتری از خدمات دیگر بندرخشک پیشگامان است.

در بنادر آبی نیز خدمات انبارش و انتقال بر روی عرشه کشتی(FOB) و خدمات حمل دریایی توسط این بندرخشک انجام می گیرد. شایان ذکر است، تاکنون مقادیری از محموله کلینکر از این محل به کشور عمان صادر گردیده است.

بندرخشک پیشگامان ضمن ارائه خدمات و راه حل های لجستیکی برای مشتریان و ارائه خدمات متنوع و قابل قبول در طول زنجیره تامین، برای مقرون به صرفه شدن حمل به کشورهای حوزه CIS تخفیف حمل داخلی به میزان 30 درصد برای واگن های خصوصی و 20 درصد برای واگن های دولتی و همچنین تخفیف 17 درصدی برای حمل به کشور ترکیه اخذ نموده است.

وجود فرودگاه اختصاصی در جوار بندرخشک با ظرفیت جابجایی 40 تن بار نیز مزیت دیگر این بندراقتصادی برای تجار و بازرگانان می باشد.